1
خانواده
- ۱۸:۰۰

چطور هندوانه خوب انتخاب کنیم؟
هر هندوانه یک نشیمنگاه دارد! بله بخشی که یک لکه ی مشخص در یک طرف هندوانه وجود دارد که مربوط به بخشی است که هندوانه با زمین تماس داشته است

احتمالا خیلی از ما دچار این چالش شده ایم !درباره ی همه ی میوه هایی که پوست کلفت دارند این مشکل وجود دارد که البته در این فصل احتمالا هندوانه محبوب ترین آنهاست! هندوانه گرما و تشنگی را برطرف می‌کند و برای افرادی که در تابستان دچار گرمازدگی می‌شوند، و افراد گرم مزاج، بسیار مناسب است.

به دنبال یک هندوانه متقارن باشید و تقریبا با رنگ یکدست ،وقتی یک هندوانه پستی و بلندی های با تفاوت زیاد دارد به این معنی است که مکانی که پرورش یافته به گونه ای بوده که بخشی از آن بیش از بخش های دیگر آن در معرض آفتاب یا آب بوده و این یعنی شرایط چندان مناسب نیست. اگر هندوانه رسیده باشد، با فشردن میوه بین دست‌ها، به راحتی صدای فشرده شدن گوشت شنیده می‌شود در حالی که در هندوانه‌های نارس، سفت بوده و به سختی فشرده می‌شود.

هندوانه هایی که انتخاب کرده اید را بلند کنید و سنگین ترین آن را برگزینید،هر هندوانه یک نشیمنگاه دارد! بله بخشی که یک لکه ی مشخص در یک طرف هندوانه وجود دارد که مربوط به بخشی است که هندوانه با زمین تماس داشته است اگر این لکه وجود نداشت و یا زیادی روشن بود به این معنی است که هندوانه خیلی زود از جلوی آفتاب برداشته شده و احتمالا به اندازه کافی رسیده نیست. درواقع بهترین علامت رسیدن میوه تغییر رنگ پوست آن است. به هنگام رسیدن هندوانه رنگ پوست روشن تر می شود. این تغییر رنگ در نقطه تماس میوه با زمین به خوبی مشخص است. رنگ نقطه تماس میوه نارس سفید متمایل به سبز است ولی پس از رسیدن رنگ این نقطه تیره تر می شود.

درباره ی رنگ هندوانه باید بدانیم که هندوانه ای که خوب رسیده باشد رنگی تیره دارد اما مهمتر از تیرگی آن دقت کردن به کدر بودن آن است هندوانه ای که درخشان است احتمالا نرسیده است.

روش کوبیدن شاید از آشناترین روشها باشد ، اما باید گفت آموختن و یا تشخیص صحیح در این روش از سایر روش ها دشوارتر است اما اصول از این قرار است که هرچه هندوانه چگال تر باشد احتمالا رسیده تر است و هندوانه چگال صدایی واضح ایجاد میکند نه زیادی زیر و گرفته . هر چه انعکاس صدا سریع تر به گوش برسد بهتر است، می توان از این روش در کنار سایر روشها استفاده کرد.

اگر در شرایطی خواستید هندوانه های برش خورده را انتخاب کنید هندوانه ای مناسب است که رنگ صورتی پر رنگی دارد و هسته های آن خیلی تیره و یا سیاه هستند،اگر هسته ها خیلی روشن باشند نشانه کم مزه بودن آن است.

وقتی هندوانه را با موفقیت انتخاب کردید و به خانه بردید برای نگهداری بهتر آن در نظر داشته باشید آنرا برای مدت نسبتا زیادی می توانید در یخچال نگه دارید،اما دقت داشته باشید این در صورتی است که هندوانه برش یا ضربه نخورد.

هرگز هندوانه را زیر 4 درجه نگهداری نکنید . این باعث آسیب به بافت های آن می شود . اگر هندوانه را برش زدید حتما آن را در ظرف در بسته نگه دارید.اگر احساس کردید هندوانه خیلی رسیده نیست قبل از برش دادن آن آن را دوروز در بیرون یخچال نگه دارید . این کار به رسیدگی آن کمک می کند اما حقیقتا میزانی که تاثیر دارد به زمانی که هندوانه چیده شده بستگی دارد و اگر خیلی زود چیده شده باشد این کار فایده زیادی ندارد.

WikiHow.
آموزش
خرید
هندوانهآخرین عناوین