1
فناوری اطلاعات
- ۱۶:۰۸

دردسر های نوجوان نخبه مشهدی برای خانواده اش
کارشناس پلیس در پی رصد و پایش فضای مجازی دریافتند یکی از سایت‌های مهم دولتی مورد هک و نفوذ امنیتی قرار گرفته که با ردزنی‌های انجام شده موارد دیگری از همین نوع حمله را شناسایی کردند و ضمن اطلاع به قسمت امنیتی بخش مربوطه موضوع هک و نفوذ را به اطلاع مسئولان ذی‌ربط رساندند.

با توجه به تعداد سایت‌های هک شده و نوع حمله صورت گرفته کارشناسان پلیس فتا با تلاش بی‌وقفه خود توانستند عامل این نفوذ را دستگیر کنند.
سرهنگ عرفانی گفت: متهم شناسایی شده که نوجوانی مشهدی بود انگیزه خود را آزمایش قدرت خود در فراگیری علوم کامپیوتری و آی تی عنوان کرد. پدر و مادر  این خانواده تک فرزند بوده و در کمال ناباوری از اقدام مجرمانه پسر خود خواستار مساعدت و همکاری پلیس در تخفیف جرم پسرشان بودند.
 
پدر متهم با عنوان این مطلب که پسرم، دانش آموزی درسخوان و در رشته ریاضیات دارای مقام و رتبه اول است عنوان داشت با دیدن علاقه‌مندی پسرم به کامپیوتر و اینترنت خیال من و مادرش از وی راحت بود که وی  دنبال دوست و رفیق نیست و تنها دوست وی رایانه‌اش است.
 
این هکر نوجوان در رابطه با توانایی کسب شده‌اش گفت چند ماهی است که دنبال هک و نفوذ بودم و به دنبال همین مسأله با دیدن آموزش‌هایی به صورت خودآموز برای تشخیص درستی در استان‌های دیگر با هک برخی سایت‌های مهم اقدام به آزمایش دانسته‌هایم کردم.
 
سرهنگ عرفانی ضمن اشاره به کنترل رفتار فرزندان از طریق دوستی و نزدیک شدن به آنها توسط والدین در خصوص این پرونده افزود: متهم تحت وثیقه آزاد و با توجه به استعداد وی بعد از کسب تکلیف از مقام قضایی از توانایی وی استفاده خواهد شد.

خبرآنلاین.
هکر
نوجوان
هکآخرین عناوین